späť

Najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti na slovenskom trhu

Až 68 percent klientov poisťovne ERGO sa rozhodlo využiť poistenie nehnuteľnosti spolu s poistením domácnosti. Možno už viete, že obe tieto poistenia sú súčasťou poistenia majetku, no kým jedno sa vzťahuje na nehnuteľnosť ako takú, poistenie domácnosti kryje škody spôsobené na vybavení vášho domova.

Každý, kto pozná, aká je náhoda nevyspytateľná, sa radšej chráni a volí istotu vo forme poistenia, ako by mal plakať nad rozliatym mliekom. Dom, byt, chata či chalupa je často jediným nehnuteľným majetkom, ktorý človek vlastní. Ochrana pred požiarom, lupičmi či výkyvmi počasia je preto namieste. Poistenie nehnuteľnosti kryje hneď niekoľko desiatok poistných rizík, vďaka čomu si môžete byť istí, že o váš domov je postarané.
 

Koľko stojí poistenie?

V prípade, že sa rozhodnete uzatvoriť poistnú zmluvu, máte istotu, že vaše peniaze sú chránené proti inflácii. Otázka peňazí je pre mnohých prvoradá a je to pochopiteľné, každého predsa zaujíma, koľko za poistenie zaplatí a či sa mu oplatí takéto prostriedky investovať.
 
Zo skúseností však vieme, že cena je v mnohých prípadoch natoľko rozhodujúca, že klient nepozerá ani na poistné krytie. Často sa stretávame s takými, ktorí uzatvorili nevýhodnú poistnú zmluvu, pretože brali do úvahy len jeden parameter, a to cenu. Poistná zmluva však musí byť vyvážená a chrániť vás tak, aby ste boli spokojní aj v prípade, že sa nejaká nepríjemnosť skutočne prihodí. Pri výbere poistenia musíte zvážiť, aké riziká vám hrozia a aké sú vaše predstavy o poskytnutej pomoci zo strany poisťovne, ak poistná udalosť skutočne nastane.
 

Bonus, ktorý poteší

V ERGO Poisťovni aktuálne dostanete jednu z najlepších cien poistenia na trhu a máte možnosť získať zľavu až do výšky 45 percent. Exkluzívnym bonusom poistenia u nás je diferenčné poistenie, ktoré vám umožňuje poistiť sa a využívať tak široké poistné krytie v ERGO Poisťovni a to aj napriek ešte stále aktuálnej poistnej zmluve v inej poisťovni. Nemusíte čakať, kým uplynie výpovedná lehota, jednoducho sa môžete rozhodnúť pre lepšie poistné podmienky ihneď.
 

Aj toto kryje poistenie nehnuteľnosti

Poistenie nehnuteľnosti myslí na rozličné životné situácie. Zahŕňa v sebe spoluúčasť, ktorá klesá na nulu v prípade, že sa vám nestane žiadna poistná udalosť. Nulová je spoluúčasť aj v prípade straty dokladov do výšky 100 eur, pri škode, ktorú spôsobil známy vinník a rovnako to platí pri asistenčných službách.
 
Vieme, že mnohí majú nehnuteľnosti, ktoré prenajímajú. V prípade straty nájmu ponúkame pripoistenie až do výšky 3 000 eur, ktoré vám vyplatíme, ak odrazu stratíte svoj pravidelný pasívny príjem v dôsledky poistnej udalosti na vašej nehnuteľnosti, ktorú prenajímate.
 
Benefitom poistenia je zodpovednosť za škodu, ktorú spôsobia vaši členovia domácnosti. Táto zodpovednosť má u nás celosvetovú platnosť a limit až 350 000 eur. Majitelia psov a mačiek isto ocenia, že aj na ich štvornohých členov domácnosti sa vzťahuje poistné krytie, v prípade úrazu s následkom úmrtia až do výšky 400 eur.
 
Názov poistenia vás môže pomýliť, no vedzte, že poistenie nehnuteľnosti kryje aj škody na náhrobných kameňoch aj v prípade vandalizmu. Isto ste sa stretli, že vám v obchodoch s elektrospotrebičmi ponúkajú predĺženie záruky. Naše asistenčné služby poskytujú predĺženú záruku na elektrospotrebiče do 5 rokov a jeho súčasťou sú aj asistenčné služby vrátane právnej alebo psychologickej pomoci do limitu 1500 eur.
 

Poistite si stavbu

Tí, ktorí si na zabezpečenie vlastného bývania požičajú peniaze z banky, poväčšine musia mať uzatvorené poistenie nehnuteľnosti. V opačnom prípade by nemohli čerpať hypotéku alebo úver na bývanie. V prípade, že svoj dom staviate svojpomocne alebo prostredníctvom najatých robotníkov, môžete si rozostavanú stavbu tiež poistiť proti požiaru, živelným katastrofám, či vandalom. Keď sa hrubá stavba zmení na dokončený dom, po kolaudácii sa vaše poistenie zmení na štandardné poistenie aj s poistením domácnosti.

späť

Pomohli vám tieto informácie? Ohodnoťte nás hviezdičkami.

0 0