späť

Čo zahŕňa najlepšie poistenie domácnosti

Vedeli ste, že podľa prieskumov poisťovní si ľudia potrpia viac na poistenie majetku a svojich automobilov ako na životné poistenie? Populárne poistenie majetku sa dá rozdeliť na poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Aj vďaka takémuto poisteniu sa vám bude spať o čosi lepšie. Tu sú dôvody, pre ktoré sa poistenie domácnosti oplatí.

Poistenie majetku v sebe zahŕňa poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti. Kým nehnuteľnosť predstavuje samotnú stavbu rodinného domu, váš byt, chalupu či víkendovú chatu, domácnosť je všetko to, čo sa v interiéri vášho domova nachádza, od elektrospotrebičov cez nábytok a umelecké zbierky až po osobné doklady a dokumenty, prípadne aj štvornohých miláčikov. Laicky povedané, domácnosť je všetko to, čo by z domu vypadlo, keby ste ho prevrátili hore nohami.
 

Aké nástrahy ohrozujú domácnosť?

Domácnosť môžete chrániť voči rozličným nástrahám. Častý je požiar v domácnosti, ktorý môže vzniknúť napríklad elektrickým skratom, pri varení či výbuchom. Vaša domácnosť sa dá poistiť proti priamemu úderu blesku, povodni, záplavám, zemetraseniu, vetru silnejšiemu ako 60 km/h, proti krádeži vlámaním alebo lúpeži. Najmä obyvatelia panelákových bytov ocenia poistenie proti vode z vodovodných zariadení, majitelia štvornohých miláčkov si vďaka poisteniu domácnosti môžu dokonca poistiť úraz mačky alebo psa s následkom úmrtia až do výšky 400 eur.
 

Ak bývate v severných oblastiach, určite padne vhod, že takéto poistenie zahŕňa aj tiaž snehu, lavínu, zosuv alebo pokles pôdy, pád stromov, stožiarov a iných predmetov. Možno sa pousmejete, no poistenie domácnosti vás chráni aj proti nárazu vozidla či pádu lietajúcich telies. Pamätáte si, keď v roku 2016 vetroň spadol na rodinný dom neďaleko Nitry?
 

Poistenie si volíte vy

Poistné krytia sa dajú vybrať podľa toho, o aký balík poistenia máte záujem. Komplexný balík poistenia zahŕňa spolu až 38 poistných rizík.
 

Výhodou je, že každé poistenie domácnosti v sebe zahŕňa aj poistenie zodpovednosti príslušníkov domácnosti pre územie celého sveta s limitom až do výšky 350 000 eur! Aktuálne je zadarmo aj poistenie zodpovednosti členov domácnosti za škodu. Toto poistenie ocení každá rodina, tá s malými deťmi, aj tá s dospelákmi. Nikdy totiž neviete, kedy sa šťastie unaví a smola sa vám prilepí na päty. A môžete byť opatrní, koľko len chcete...
 

Na tieto výhody nezabudnite

Človek si často ani nevie predstaviť, čo všetko ho môže postretnúť. Tak, ako by ste nepredpokladali, že sa zaseknete vo výťahu, keď idete bez mobilu vyniesť smeti, nepočítate ani s tým, že si zabuchnete kľúče alebo vám vaši nájomníci nezaplatia, stratíte doklady alebo budete pri probléme v domácnosti potrebovať právnika. Verili by ste, že poistenie domácnosti kryje aj takéto riziká?

  • Pri strate, zničení alebo poškodení vašich osobných dokladov vám poisťovňa preplatí náklady na ich opätovné vybavenie až do výšky 100 eur.
  • Vďaka asistenčným službám vám poisťovňa zabezpečí pomoc pri strate alebo zabuchnutí kľúčov až do výšky 175 eur. 
  • Poisťovňa vám podá pomocnú ruku a poskytne právnu pomoc s limitom 1 500 eur. 
  • Ak sa vaša domácnosť odrazu stane neobývateľnou, vďaka poisteniu domácnosti vám poisťovňa zabezpečí náhradné ubytovanie až do limitu 2 500 eur.
  • Poistenie domácnosti chráni vaše peniaze proti inflácii.
  • Poskytuje predĺženú záruku na elektrospotrebiče až na 5 rokov.

Plusom je diferenčné poistenie

Jedine v ERGO poisťovni máte k dispozícii aj paralelné diferenčné poistenie. Čo to znamená? Ak chcete zmeniť poistenie, musíte počítať s určitou výpovednou lehotou a výhody nového poistenia nemôžete využívať ihneď. U nás to tak nie je. Diferenčné poistenie zabezpečí, že môžete vypovedať svoju stávajúcu poistnú zmluvu a uzatvoriť poistenie u nás, obe poistenia budú platné súčasne. Keď vám vaše staré poistenie vyprší, automaticky sa stáva platným to nové, uzatvorené u nás.
 

TENTO BENEFIT OCENÍTE: V prípade poistnej udalosti vám ERGO poisťovňa preplatí rozdiel medzi poistným plnením v starej poisťovni a novouzatvorenej poistke v ERGO. Takéto paralelné poistenie inde nenájdete.
 

Menej je viac

Možno to poznáte, že v prípade kilometrov bez nehôd vás vaša poisťovňa odmení nižšou platbou za povinné zmluvné poistenie. Tak je tomu aj u nás v prípade poistenia domácnosti, pre klientov bez poistnej udalosti totiž klesá výška spoluúčasti na poistnej zmluve.
 

Koľko platíte za vašu poistku vy?

ERGO aktuálne ponúka najvýhodnejšie poistenie domácnosti pri zľave na poistnom až vo výške 45 percent. V našej online kalkulačke si môžete vypočítať orientačnú sumu, koľko zaplatíte za vašu domácnosť.
 

Počítajte s nami: 

Poistenie domácnosti pre byt s rozlohou 55 metrov štvorcových v centre Bratislavy vás pri krytí 18 poistných rizík vrátane zodpovednosti členov domácnosti na SR v hodnote 120 000 eur vyjde na 86 eur. To nie je ani 5 eur za jedno poistné krytie, mesačne vás takéto poistenie vyjde na 7 eur. Za pokojný spánok a istotu, že sa máte na koho obrátiť v prípade núdze, to rozhodne stojí. Či?
 

späť

Pomohli vám tieto informácie? Ohodnoťte nás hviezdičkami.

0 0