Pripravte svoje auto na príchod jari

S príchodom jari súvisí aj povinné jarné upratovanie. To, samozrejme, platí aj pre auto.

Začiatok jari je dobrou príležitosťou, aby ste dôkladnej očiste podrobili aj svoje auto. Kto sa oň poctivo stará, predíde nielen hrdzaveniu, ale zvýši aj svoju bezpečnosť na cestách. Náš zoznam vám pomôže pripraviť vaše vozidlo na príchod jari.

Lak

Lak je v zimných mesiacoch v dôsledku kontaktu s posypovou soľou vystavený poriadnej záťaži. Práve preto je dôležité odstrániť všetky nečistoty. Pred návštevou auto-umývačky zbavte lak odolnej špiny použitím vysokotlakového čističa. Čiastočky špiny totiž pôsobia ako šmirgľový papier. Ak sa po umytí objaví poškodenie laku, je potrebné tieto miesta ošetriť, aby sa predišlo korózii.

Sklá a svetlomety

Iba čisté sklá umožňujú dobrý rozhľad. Vyčistite ich nielen zvonka, ale aj zvnútra. Práve počas zimy dochádza pre kúrenie a ventiláciu k znečisteniu práve vnútornej strany skiel. Okrem toho vymeňte gumičky na stieračoch, ak spôsobujú šmuhy alebo je ich povrch popraskaný. Skontrolujte, či sú svetlomety plne funkčné. Viditeľnosť znižuje znečistené čelné sklo rovnako ako zanesené predné svetlá. Samozrejme, tým klesá aj viditeľnosť vozidla ostatnými účastníkmi cestnej premávky.

Interiér

Zadržiava sa v aute vlhkosť? Poriadne vyvetrajte, nechajte otvorené všetky dvere. Odnímateľné koberčeky vyberte, vysušte ich a povysávajte. Gumové rohože umyte, aby ste ich zbavili soli a blata. Ak je vlhká podlaha, dočasne ju vyložte novinovým papierom, ktorý vlhkosť absorbuje. Ak je trvalo vlhká, je potrebné nájsť príčinu.

Priestor motora

Priestor pod kapotou auta, kde je umiestnený motor, sa tiež počas zimných mesiacov znečistí. Siahnite po parnom čističi na odstránenie nečistôt, pri inom spôsobe čistenia by mohlo dôjsť k poškodeniu elektroinštalácií. Najprv skontrolujte hadičky a káble, v prípade potreby vymeňte motorový olej a doplňte kvapalinu do chladiča a ostrekovačov.

V prípade, že cestujete do zahraničia autom, vedzte, že cestovné poistenie od ERGO zahŕňa aj technickú pomoc v prípade poruchy vozidla. 

Želáme vám veľa bezpečných kilometrov!

Zavolajte mi

Kontaktná linka

0850 777 777

kontaktný formulár

Pošlite nám email na adresu: info@ergo.sk

ERGO Poisťovňa, a.s.
Apollo Business Center II, Blok D
Prievozská 4C
821 08 Bratislava
Slovenská republika

Poistiť znamená porozumieť

Cítite, že sa s vami zaobchádza nespravodlivo v rámci rozhodnutí alebo servisu?

Zistite viac o našej novej iniciatíve

ERGO ombudsman

Hodnoty jednotiek

Pozrite si prehľad vývoja hodnôt podielových jednotiek pre jednotlivé produkty.

Prehľad hodnôt